XVII Lietuvos urbanistinis forumas skirtas tvarios Lietuvos vizijai

XVII Lietuvos urbanistinis forumas skirtas tvarios Lietuvos vizijai

Lapkričio 06, 2023

Lapkričio 9 d., ketvirtadienį, Aplinkos ministerija rengia XVII Lietuvos urbanistinį forumą „Tvarumas – tik skambus šūkis ar urbanistikos kasdienybė?“. Šių metų forume aptarsime tvarios Lietuvos viziją, kaip ji transformuoja miestus, atspindi kasdienius gyventojų poreikius.

Taip pat keisimės nuomonėmis, kaip išvengti stichiškos miestų plėtros, atveriant ir pritaikant skirtingas erdves įvairioms visuomenės grupėms. Nagrinėsime, kaip tvarus planavimas ir žalieji miestų plotai veikia gyventojų įpročius, kokį vaidmenį mieste gali atlikti dirbtinis intelektas.

Bus apžvelgtos ir kitos aktualios šiuolaikinės tvarios urbanistikos temos. Statybos sektoriaus vystymo agentūros Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis renginio metu skaitys pranešimą „Tvaresni miestai. Kokiu keliu eisime?“.

Forumo metu vyks dvi diskusijos, kurias moderuos žurnalistas, rašytojas Rytis Zemkauskas. Diskusijoje „Kaip visuomenė kuria miestą, o miestas – visuomenę?“ įžvalgomis, kokią įtaką miesto planavimas turi vartotojų įpročiams, kaip jie keičiasi keičiantis miesto erdvėms, kaip tvari urbanistika gali prisidėti prie gerovės kūrimo dalinsis aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas, Tauragės miesto meras Dovydas Kaminskas, ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė ir geografė, sociologė dr. Rūta Ubarevičienė.

Diskusijoje „Tvarumas urbanistikoje: kaip teoriją paversti praktika?“ bus ieškoma atsakymų, kokių įrankių bei kompetencijų trūksta, kad miestų erdvės būtų sparčiau ir efektyviau transformuojamos į tvarias ir geriau atspindėtų kasdienius gyventojų poreikius. Diskusijoje dalyvaus aplinkos viceministrė dr. Daiva Matusevičė, Vilniaus miesto vyriausioji architektė Laura Kairienė, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius, Vilnius Tech Urbanistikos katedros docentė Giedrė Ratkutė, architektas, „Office De Architectura“ biuro partneris Andrius Ropolas, Vilniaus Miglos gatvės gyventojų asociacijos pirmininkė Ieva Dzedulionienė, Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros prof. dr. Dovilė Krupickaitė.

Su renginio programa kviečiame susipažinti čia.

XVII Lietuvos urbanistinis forumas vyks ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, Gedimino pr. 7, Vilniuje. Renginio pradžia 9.30 val., dalyvius kviečiame atvykti nuo 9.00 val.

Planuojantiems atvykti į forumą būtina užsiregistruoti iki lapkričio 8 d. Kviečiame registruotis į renginį čia.

Nuo 2007-ųjų Aplinkos ministerijos kartu su socialiniais partneriais kasmet organizuojamas Lietuvos urbanistinis forumas turi ilgametes bendradarbiavimo ir atvirų diskusijų tradicijas. Vienas iš pagrindinių jo siekių – integralus bendradarbiavimas, pripažįstant, kad urbanistinio planavimo problemos ir aktualijos turi būti sprendžiamos platesniame specialistų rate, apimančiame mokslą, verslą ir praktikus. Forumas visada atviras naujoms idėjoms ir diskusijoms. Tai platforma pasidalinti patirtimi, plėsti urbanistikos žinias.