Ukrainos atstatymo konferencijoje Berlyne – susitikimas su Kyjivo srities atstovais

Ukrainos atstatymo konferencijoje Berlyne – susitikimas su Kyjivo srities atstovais

Birželio 19, 2024

Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) specialiųjų projektų vadovas Tomas Gulbinas, vadovaujantis agentūros įgyvendinamam projektui „Skaitmeninio teritorijų planavimo 3D įrankis Ukrainos savivaldos institucijoms“, praėjusią savaitę dalyvavo Vokietijos sostinėje Berlyne vykusioje Ukrainos atstatymo konferencijoje URC2024.

Konferencijos metu T. Gulbinas susitiko su Kyjivo srities administracijos direktoriaus pavaduotoja Lesya Karnaukh ir Borodyankos mere Iryna Zakharchenko aptarti projekto eigą bei pristatė tolesnius bendradarbiavimo planus.

Kyjivo srities administracijos direktoriaus pavaduotoja ypač išskyrė Lietuvos indėlį Borodyankoje, kur, pasak L. Karnaukh, „lietuvių teikiama pagalba yra ryškiai matoma“.

T. Gulbinas susitikime pabrėžė sprendimų priėmimo Ukrainos savivaldybių lygmenyje svarbą.

„Subsidiarumas – sprendimų priėmimas žemiausiame įmanomame lygyje – yra vienas Europos Sąjungos principų, kurį Ukraina turės įgyvendinti siekdama narystės sąjungoje. Tai strateginis ilgo laikotarpio uždavinys, prie kurio prisidedame ir mes savo projektais“, – teigė T. Gulbinas.

Balandį SSVA baigė Bučos ir Borodyankos teritorijų fotografavimą dronais. Surinktus duomenis šiuo metu analizuoja projekto partneris UAB „Vilniaus Planas“ („ID Vilnius“), kuris projekte atsakingas už duomenų apdorojimą bei perkėlimaą į 3D platformą.

Sukurtas įrankis leis trimatėje erdvėje atvaizduoti ne tik vykdomus, bet ir planuojamus statybos projektus Ukrainos miestuose, pamatyti, kokią įtaką jie turės aplinkai bei gyventojams. 

Projekto metu taip pat numatyti 3D platformos naudojimo ir tobulinimo mokymai Bučos bei Borodyankos savivaldų darbuotojams.

Projektas finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo bei Taivano vyriausybės lėšomis.