Svarbi informacija teikiantiems paraiškas išmokoms už gyvenamųjų namų modernizavimą

Svarbi informacija teikiantiems paraiškas išmokoms už gyvenamųjų namų modernizavimą

Kovo 26, 2024

Iki balandžio 2 d. 17 val. individualių gyvenamųjų namų savininkai kviečiami Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) teikti registracijos formas/paraiškas kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) atnaujinimą (modernizavimą).

Kartu su paraiška APVA privaloma pateikti esamos būklės pastato energinio naudingumo sertifikatą (PENS) ir pažymą, kurioje nurodytos konkrečios energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonės, būtinos pasiekti namo B energinio naudingumo klasę ir ne mažiau kaip 40% sumažinti skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudas.

Pažyma turi būti pasirašyta pastatų energinio naudingumo sertifikavimo eksperto ir nurodytas jo kvalifikacijos pažymėjimo numeris.

Pažymime, kad šiuos darbus atlieka SSVA atestuoti PENS ekspertai, kurių sąrašą bei kontaktinius duomenis galima rasti čia.

Norint pasitikrinti, ar pastato energinio naudingumo sertifikatas yra užregistruotas, tai galima padaryti viešai pasiekiamame SSVA registre, įvedus unikalų pastato numerį, adresą ar sertifikato numerį.

Kompensacinė išmoka skirta individualių namų atnaujinimui (modernizavimui), kurį atlikus  pasiekiama ne mažesnė nei B namo energinio naudingumo klasė (sertifikatas turės būti užregistruotas SSVA) ir sumažintos skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos ne mažiau kaip 40% lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo (modernizavimo).

Daugiau informacijos apie paraiškų teikimą kompensacinėms išmokoms rasite apsilankę APVA internetiniame puslapyje.