Statybos produktų eksploatacinių savybių pastovumą vertinančias įstaigas paskirs SSVA

Statybos produktų eksploatacinių savybių pastovumą vertinančias įstaigas paskirs SSVA

Gegužės 17, 2023

Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) nuo šiol bus atsakinga už statybos produktų eksploatacinių savybių pastovumą vertinančių ir tikrinančių įstaigų paskyrimą.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui perduoti bandymų laboratorijų, sertifikavimo įstaigų ir techninio vertinimo įstaigų paskyrimo ir perdavimo paskelbimui (notifikavimui) funkcijas SSVA.

Vyriausybės nutarimas įgyvendina Statybos įstatymo pakeitimo nuostatas, įsigaliojusias šių metų gegužės 1 d.

„Perdavus šias funkcijas siekiama užtikrinti efektyvesnę statybos produktų eksploatacinių savybių pastovumą vertinančių ir tikrinančių bandymo laboratorijų, sertifikavimo įstaigų, techninio vertinimo įstaigų stebėseną, paskyrimą ir koordinavimą“, – teigia Aidas Vaičiulis, SSVA direktorius.

Lėšos šioms funkcijoms įgyvendinti jau numatytos iš valstybės biudžeto. SSVA planuoja investuoti į šių funkcijų stiprinimą, paslaugų kokybės gerinimą, griežtesnę paskirtųjų įstaigų ir techninio vertinimo įstaigų veiklos kontrolę.

SSVA primena, kad kovo pradžioje iš Aplinkos ministerijos taip pat perėmė pažangos ir plėtros skatinimo statybose politiką, gavo įgaliojimus teikti techninę pagalbą padedant atstatyti karo nuniokotą Ukrainos infrastruktūrą bei statinius.