SSVA moksleivius supažindino su teikiama pagalba Ukrainai, miestų planavimo technologijomis

SSVA moksleivius supažindino su teikiama pagalba Ukrainai, miestų planavimo technologijomis

Rugpjūčio 23, 2023

Pirmadienį Statybos sektoriaus vystymo agentūroje (SSVA) lankėsi moksleivės iš projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“, kurios turėjo galimybę iš arti susipažinti su agentūros vykdoma veikla.

Šių metų projekto tema „Moksleiviai – Lietuvai pasaulyje“ padeda plačiau pažvelgti į Lietuvos valstybės prioritetus, o moksleiviai kviečiami kelti klausimą „Kas mes esame pasaulyje?“. Taigi, šių metų projekto tema skirta atrasti, kuriose srityse Lietuvos valstybinės įstaigos galėtų prisidėti prie sklaidos apie Lietuvą užsienyje.

Šiam tikslui SSVA atstovai svečiams ne tik pristatė agentūros veiksmus teikiant techninę pagalbą atstatant sugriautus Ukrainos miestus, bet ir supažindino su miestų planavime naudojamomis naujausiomis technologijomis, tokiomis kaip 3D miestų planavimas.

„Šios technologijos galėtų padėti efektyviam ir kokybiškam Ukrainos miestų atstatymui, tad nuolat bendraujame su jų savivaldų atstovais bei dalinamės Lietuvos patirtimi. Kadangi atstatymo darbai galimai vyks ne vieną dešimtmetį, naujai statomi ir projektuojami pastatai turi būti energiškai efektyvūs ir tvarūs“, – teigia Aidas Vaičiulis, SSVA direktorius.

„Džiaugiamės, kad moksleiviams ši tema yra aktuali bei turėjome galimybę jiems atsakyti į visus rūpimus klausimus“, – priduria jis.

Projektą nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partnerėmis – Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija. Iki šiol projekte dalyvavo beveik 400 moksleivių.

Visą savaitę moksleiviai turės galimybę lankytis įvairiose valstybinėse institucijose, iš arti susipažinti su institucijų darbuotojų bei politikų darbu.

30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos taip pat laukia bendra savaitės užduotis, kurios tikslas – pasiūlyti sprendimus aktualiausiais valstybės valdymo klausimais. Projekto dalyviai buvo atrinkti iš beveik 90 kandidatų.