SSVA dėl pastato avarijos sostinės Mokslininkų g. dviem asmenims apribojo kvalifikacijos atestatų galiojimą

SSVA dėl pastato avarijos sostinės Mokslininkų g. dviem asmenims apribojo kvalifikacijos atestatų galiojimą

Kovo 16, 2023

Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) dėl įgriuvusių pastato konstrukcijų vykdant statybas Vilniuje, Mokslininkų g. 6, dviem fiziniams asmenims pritaikė poveikio priemones.

Avarija statytame 5 aukštų, per 32000 kv. m bendro ploto mokslo paskirties pastate įvyko 2022 m. sausio 14 d.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sudaryta avarijos tyrimo komisija nustatė, kad avarija įvyko dėl statybos dalyvių kaltės, kai esant nepalankioms meteorologinėms sąlygoms buvo išjudinta kolona ir įvyko dalinė konstrukcijų griūtis.

Nustatyta, kad statybos darbų vadovas faktiškai nedalyvavo statybos procese, nevykdė techninės priežiūros vadovo ir projekto vykdymo priežiūros vadovo nurodymų. Tuo tarpu statinio statybos techninės priežiūros vadovas nesustabdė statybos dėl daugybinių rangovo pažeidimų.

Avarijos tyrimui pasibaigus 2022 m. kovo 14 d. Statybos inspekcija kreipėsi į SSVA dėl statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovų veiklos įvertinimo.

SSVA, atlikusi tyrimą, nustatė, kad statybos darbai objekte vyko su grubiais pažeidimais, nebuvo laikomasi statybos darbų technologijos projekto, tik laimingo atsitiktinumo dėka nenukentėjo žmonės.

Už nustatytus pažeidimus 2023 m. vasario 24 d. SSVA panaikino ypatingojo statinio statybos vadovo kvalifikacijos atestatą, o ypatingojo statinio statybos techninės priežiūros vadovo kvalifikacijos atestato galiojimą sustabdė 6 mėnesiams.

SSVA taip pat 2023 m. vasario 24 d. panaikino daugiabučio gyvenamojo namo Vilniuje, Krivūlės g. 9, neteisėtai statybos techninę priežiūrą vykdžiusio vadovo kvalifikacijos atestatą.

Statybos inspekcija, atlikusi daugiabučio statybos techninės priežiūros vadovo veiklos patikrinimą, nustatė, kad jis neturėjo teisės vykdyti savo veiklos statiniuose, esančiuose kultūros paveldo objekto teritorijoje.

Statybos inspekcija dėl nustatyto pažeidimo 2021 m. lapkričio 11 d. kreipėsi į SSVA, kuri priėmė sprendimą panaikinti statinio statybos techninės priežiūros vadovo kvalifikacijos atestatą.