Nuo gegužės įsigalioję pokyčiai rangovams bei pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertams

Nuo gegužės įsigalioję pokyčiai rangovams bei pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertams

Gegužės 02, 2023

Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) primena apie nuo gegužės 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su rangovų atestatų bei teisės pripažinimo dokumentų peržiūra, taip pat su teikimu registruoti pastatų energinio naudingumo sertifikatus.

Atestatų peržiūros vyks rečiau

Nuo gegužės pasikeitė rangovams išduotų statinio kvalifikacijos atestatų ir teisės pripažinimo dokumentų peržiūros periodiškumas iš vienerių į penkerius metus.

Pokyčiai susiję su statinio statybos rangovų, statinio ir projekto ekspertizės rangovų kvalifikacijos atestatų suteikimu ir teisės pripažinimo dokumentais.

SSVA taip pat įgyja teisę dažniau nei kas penkerius metus atsitiktinės atrankos būdu patikrinti kvalifikacijos atestatų ar teisės pripažinimo dokumentų turėtojus.

Tai numatoma Statybos techninio reglamento „Statybos dalyvių atestavimo ir teisės pripažinimo tvarkos apraše“, kuris su pakeitimais įsigalios gegužės 1 d.

Rangovų atestavimo tvarka koreguojama siekiant užtikrinti statybos procesų atitikimą norminių dokumentų reikalavimams, statomų pastatų kokybę bei saugą, sumažinti administracinę naštą sferose, kur papildomos apkrovos buvo perteklinės.

Nauja pastatų energinio naudingumo sertifikatų registravimo tvarka

Nuo šiol ekspertas, teikdamas registruoti pastatų energinio naudingumo sertifikatą, agentūrai turės pateikti papildomus dokumentus: pastato duomenų būklės lapo kopiją, kadastro bylos arba pastato projekto kopiją, sandarumo bandymo protokolo kopiją, šilumą izoliuojančių atitvarų šiluminių varžų skaičiavimus.

Taip pat bus prašoma pridėti visų fasadų, šildymo, vėsinimo bei vėdinimo įrangos fotofiksacijas. Iki šiol visų šių dokumentų pateikti nebuvo privaloma, kol jų nepaprašydavo SSVA.

Tai vienas pirmųjų žingsnių, siekiant užtikrinti, kad deklaruojama pastato kokybė atitiktų jo realią energinę klasę.