Ukrainos atstatymas: ilgalaikis Lietuvos planas

Ukrainos atstatymas: ilgalaikis Lietuvos planas

Sausio 30, 2023

2022 m. vasario 24 d. rusija pradėjo tiesioginį karą Ukrainoje, naikindama gyvybę kiekviename žingsnyje. Lietuva seniai remia Ukrainą ir supranta, kaip smarkiai šalys yra priklausomos tarpusavio bendradarbiavimo. Dėl šios priežasties Lietuva aktyviai dalyvauja Ukrainos atstatymo procesuose.

Nors kritiškai ir socialiai svarbios infrastruktūros atstatymas jau prasidėjo ir šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama greičiui, po Ukrainos pergalės turėsime pereiti prie "geresnio atstatymo" (ang. build back better) režimo. Tam mums reikės naujų priemonių, kurias ir tyrinėja Marianos ir Rūtos Kurk Lietuvai projekto komanda.

Komanda daugiausia dėmesio skiria skaitmeninių įrankių, tokių kaip skaitmeniniai miesto modeliai, pritaikymui ir panaudojimui. Ši priemonė leistų sistemingai rinkti duomenis, pateiktų reikiamus įrodymus greitam sprendimų priėmimui ir formuotų ilgalaikę praktiką.

Šiuo metu renkama informaciją apie konkrečius Ukrainos miestų poreikius ir ruošiamos ekspertinėmis žiniomis grįstos skaitmeninio miesto modelio kūrimo gairės. Skaitmeniniai miestų modeliai šiuo metu vertinami kaip naudingi įrankiai, kurių dėka migravę miestų vystymo specialistai galėtų pasiekti reikiamą informaciją, o savivaldybės galėtų planuoti ir reguliuoti sudėtingus atstatymo procesus.

Plačiau su projektu bei pateikiama informacija galite susipažinti čia: http://kurklt.lt/projektai/ukrainos-atstatymas-ilgalaikis-lietuvos-planas/